Wilczewski

W dniach 21-22 maja 2016 r. odbyły się w Rzeszowie XXI Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kumite, pod patronatem OYAMA Polskiej Federacja Karate i Prezydenta Miasta Rzeszowa. Organizatorem tych świetnie przeprowadzonych zawodów był Klub Sportowy Oyama Rzeszów. Zawody zgromadziły około 330 zawodników z 36 klubów Oyama Karate i Kyokushin Tezuka Group.

W pierwszym dniu rano odbyły się walki młodzików i juniorów młodszych na trzech polach walki. Lubliniecki Klub Oyama Karate reprezentowali w lekkim - kontakcie: Wiktoria Kubacka, Kamil Kiciński i Filip Rzymowski. Cała trójka zaprezentowała się bardzo dobrze. Wiktoria zdobyła I miejsce w swojej kategorii. Kamil po dwóch wygranych walkach w finale uległ zawodnikowi z Oświęcimia. Filip Rzymowski po wygranej przed czasem walce w eliminacjach, w walce ćwierćfinałowej uległ późniejszemu zdobywcy I miejsca i zajął miejsce 5-8.

Późnym popołudniem odbyły się walki w formule Knockdown. Klub reprezentowali: Mateusz Szczęsny i Antos Patryk w seniorach oraz Grzegorz Żyśko w Seniorach Starszych (+35 lat).
Na III miejscu podium uplasował się Mateusz Szczęsny, który na swojej drodze do podium spotkał jednego z najbardziej utytułowanych zawodników w kategorii ciężkiej Łukasza Łuczyńskiego z Kozienic. Po 4 minutach walki, 2 min walki i 2 min dogrywki musiał uznać wyższość rywala. Walkę o III miejsce zakończył wygraną przed czasem. Srebro w kat. knockdown seniorów starszych zajął Grzegorz Zyśko. Bardzo dobrze zaprezentował się również Patryk Antos, który po wygranej przed czasem walce z faworytem kategorii, wielokrotnym reprezentantem Polski, uległ zawodnikowi z Bochni i ostatecznie zajął 4 miejsce.

W niedzielę odbyły się walki juniorów i juniorów starszych wśród których znalazło się dwoje zawodników Lublinieckiego Klubu Oyama Karate: Roksana Kauder juniorka starsza i Ziemowit Zając junior. Dla Ziemowita był to pierwszy start w konkurencji semi - knockdown i pomimo dobrej postawy walki zakończył na poziomie eliminacyjnym. Świetnie zaprezentowała się Roksana Kauder w kategorii do 60 kg juniorek starszych. Roksana po dwóch wygranych walkach przed czasem (przez ippon) i wygranej w półfinale przez wskazanie sędziów, w finale po dogrywce przegrała przez wagę z zawodniczką z Krakowa zajmując ostatecznie II miejsce.