Strona wykorzystuje pliki cookies. Czy wyrażasz zgodę na używanie cookies? Zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Lubliniecki Klub Karate jako niezależna jednostka organizacyjna funkcjonuje od 1999 r., początkowo jako Lubliniecki Klub Kyakushin Karate. Jednak z powodu pojawiających się problemów natury organizacyjnej, niemożności rozwijania się sportowego i szkoleniowego członków klubu, braku perspektyw na przyszłość pod koniec 1999r. Klub rezygnuje z przynależności do Organizacji kyokushin Karate. Założyciel i szef wyszkolenia Lublinieckiego Klubu Karate Bogusław Plewka nawiązuje kontakt z Prezesem i liderem Oyama Karate w Polsce Janem Dyduchem. Rozpoczynają się żmudne szkolenia, wyjazdy na seminaria do Krakowa, efektem tych starań jest zarejestrowanie klubu o nazwie Lubliniecki Klub Oyama Karate.

Obecnie w Lublińcu Karate systematycznie trenuje od 70 - 120 osób (w zależności od sezonu). Zajęcia odbywają się w trzech grupach wiekowych. Treningi prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, posiadaczy stopni mistrzowskich, zdobywców medali na Mistrzostwach Europy, Polski i Pucharach Polski.

Głównym instruktorem i szefem Klubu jest sensei Bogusław Plewka, który karate uprawia od ponad 25 lat. Jest posiadaczem stopni mistrzowskich: I Dan Kyokushin Karate i IV Dan Oyama Karate. Wychował wielu znakomitych zawodników i instruktorów, medalistów Mistrzostw Polski i Pucharów Polski. Wszyscy instruktorzy stale podnoszą swoje kwalifikacje uczestnicząc w seminariach szkoleniowych, zgrupowaniach, kursach i egzaminach organizowanych przez Polską Organizację Oyama Karate.

Udostępnij

Galeria