Strona wykorzystuje pliki cookies. Czy wyrażasz zgodę na używanie cookies? Zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wilczewski

18 marca 2016 r. w Oświęcimiu odbyły się Mistrzostwa Polski Południowej Oyama Karate w konkurencjach Kumite pod patronatem OYAMA Polskiej Federacji Karate. Organizatorem turnieju był Oświęcimski Klub Sportowy Karate i Dalekowschodnich Sportów Walki z Sensei Mariuszem Pawlusem na czele. W konkurencjach LEKKI KONTAKT oraz SEMI-KNOCKDOWN wystartowało 164 zawodników z 15 klubów Oyama Karate, w tym 6 przedstawicieli Lublinieckiego Klubu Oyama Karate. Sędzią Głównym zawodów był Shihan Paweł Pajdak 5 dan (Sosnowiec), a jednym z arbitrów maty Sensei Bogusław Plewka 4 dan (Lubliniec). W imieniu OYAMA Polskiej Federacji Karate zawody otworzył Hanshi Jan Dyduch 8 dan.

Wśród 6 naszych zawodników była juniorka starsza (Roksana Kauder), 3 juniorów młodszych (Kamil Kiciński, Dominik Monkos i Filip Rzymowski) oraz 2 młodzików (Wiktoria Kubacka i Semir Hattab.) Wszyscy nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Roksana Kauder po raz pierwszy wystąpiła w kategorii wagowej do 60 kg i po trzech świetnych walkach zajęła II miejsce m.in. pokonując w drugiej walce utytułowaną zawodniczkę z Sosnowca. Wiktoria Kubacka startując w wyższej kategorii wagowej pokonała w 1 walce zawodniczkę z Olkusza i po bardzo wyrównanej walce i dogrywce w finale zajęła II miejsce. Semir Hattab oraz Kamil Kiciński zaprezentowali się dobrze w swoich walkach bez problemu pokonując przeciwników i zdobywając I miejsca. Dominik Monkos po 1 wygranej walce przed czasem uległ w 2 walce zwycięzcy całej kategorii i zajął III miejsce. Filip Rzymowski po raz drugi dopiero walczył w wyższej kategorii wiekowej, gdzie liczy się już nie tyko dobra technika ale przede wszystkim większa siła i dynamika. Po bardzo dobrej i zaciętej walce z późniejszym zdobywcą II miejsca odpadł w eliminacjach.

Wyniki:

Konkurencja SEMI-KNOCKDOWN

2 miejsce – Roksana Kauder (Juniorka starsza, 16 – 18 lat)

kat. do 60 kg.

Konkurencja LEKKI KONTAKT

1 miejsce (gala) – Kamil Kiciński (Junior młodszy 12 – 14 lat)

kat. do 55 kg

1 miejsce (gala) - Semir Hattab ( młodzik 10 - 12 lat)

Kat. do 30 kg

2 miejsce – Wiktoria Kubacka (młodzik 10 – 12 lat)

kat. do 35 kg

3 miejsce - Dominik Monkos (Junior młodszy 12 – 14 lat)

kat. do 60 kg

Filip Rzymowski miejsce 5 – 8.

 

Serdecznie gratulujemy udanego występu, OSU!

 

Galeria zdjęć z zawodów

Udostępnij

Galeria