Strona wykorzystuje pliki cookies. Czy wyrażasz zgodę na używanie cookies? Zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wilczewski

W dniu 12.03.2016 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbyły się XXII Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kata, w których wystartowało 224 zawodniczek i zawodników z 28 klubów.

Organizatorem był Jurajski Klub Oyama Karate na czele z Sensei Kazimierzem Skalniakiem 4 dan, a współorganizatorem MOSiR w Olkuszu. Patronat nad Mistrzostwami objęli Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Pan Roman Piaśnik oraz Prezes OYAMA Polskiej Federacji Karate, Hanshi Jan Dyduch 8 dan. W zawodach wziął także udział Dyrektor OYAMA IKF ds. technicznych Shihan Andrzej Pierzchała 6 dan. Sędzią głównym był Shihan Paweł Pajdak 5 dan. W czasie ceremonii Hanshi Jan Dyduch przypomniał zmarłego twórcę stylu OYAMA, Wielkiego Mistrza Soshu Shigeru Oyamę 10 dan, którego pamięć zebrani uczcili minutą ciszy.

Mistrzostwa Polski w konkurencji Kata zostały rozegrane w trzynastu kategoriach. W konkurencji Kobudo (formy z bronią) rywalizowano w kategoriach: juniorów, juniorów starszych, młodzieżowców i seniorów obojga płci. Całe zawody stały na wysokim, wyrównanym poziomie.

Lubliniecki Klub Oyama Karate reprezentowała drużyna w składzie: Roksana Kauder, Marcin Gałka, Kamil Mańka, Wiktoria Kubacka, Filip Rzymowski, Semir Hattab, Emilia Bury, Wojciech Jasiewicz. Wszyscy zawodnicy wykonali swoje kata z zachowaniem odpowiednich technik, kierunku, właściwej pozycji ciała oraz rytmu. Żadnemu jednak z Zawodników Lublinieckiego Klubu Oyama Karate pomimo bezbłędnych prezentacji nie udało się dostać do strefy medalowej i wszyscy odpadli w eliminacjach.

Udostępnij

Galeria