Strona wykorzystuje pliki cookies. Czy wyrażasz zgodę na używanie cookies? Zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

oyama

W dniu 26 listopada 2017 r. w Hali Sportowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu odbył się Otwarty Puchar Makroregionu Zachodniego OYAMA PFK w Kata i Kumite. Organizatorem zawodów był Wrocławski Klub Karate Oyama DRAGON z Sensei Łukaszem Laskowskim 3 dan na czele. W Pucharze wystartowało 334 zawodniczek i zawodników reprezentujących 23 ośrodki.

Lubliniecki Klub Oyama Karate reprezentowała drużyna w składzie: Emilia Bury, Wiktoria Kubacka, Wojciech Jasiewicz, Kamil Kiciński oraz Filip Rzymowski.

W godzinach rannych odbyła się konkurencja kata, w której najlepiej zaprezentowała się Emilia Bury zajmując II miejsce w kategorii młodziczek.

W południe rozpoczęły się pojedynki kumie. Po udanych walkach eliminacyjnych 4 naszych zawodników zakwalifikowało się do rund finałowych. Wojciech Jasiewicz w kategorii młodzik po zaciętych i bardzo dobrych technicznie walkach ostatecznie zajął III miejsce. W kategorii juniorek młodszych Wiktoria Kubacka pokonała przed czasem w półfinale dużo cięższą zawodniczkę z Wrocławia, po czym w finale zmierzyła się z Martyną Malinowską, którą pokonała przez wskazanie sędziów. Juniorzy Kamil Kiciński i Filip Rzymowski w kategorii – 60 kg po wygranych pojedynkach w półfinałach  spotkali się w finale, w którym lepszy okazał się Kamil.

Wyniki naszych zawodników:

KATA

Młodziczki

 

1. Nadia Gruszka, Katowice Goliat

2. Emilia Bury, Lubliniec

3. Oliwia Rozwadowska, Katowice Goliat

KUMITE

Młodzicy – 45 kg

1. Maksymilian Tomczyk, Kraków KAS

2. Adam Mazurkiewicz, Piotrków Trybunalski

3. Wojciech Jasiewicz, Lubliniec

Juniorki Młodsze – 40 kg

1. Wiktoria Kubacka, Lubliniec

2. Martyna Malinowska, Herby

3. Cząstkiewicz Julia, Wałbrzych

Juniorzy – 60 kg

1. Kamil Kiciński, Lubliniec

2. Filip Rzymowski, Lubliniec

3. Julian Boduszek, Katowice Goliat

Galeria zdjęć z zawodów

Udostępnij

Galeria