Strona wykorzystuje pliki cookies. Czy wyrażasz zgodę na używanie cookies? Zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

oyama

W minioną sobotę w Dobczycach odbył się Puchar Makroregionu Południowego OYAMA PFK w Kumite. Zawody zorganizował Małopolski Klub Sportowy KOYAMA Kraków z Mirosławem Osiką 4 Dan na czele. W Pucharze udział wzięło 165 zawodników i zawodniczek z 16 klubów regionu południowego.

Lubliniecki Klub Oyama Karate reprezentowała drużyna w składzie: Wiktoria Kubacka, Emilia Bury, Wojciech Jasiewicz, Kamil Kiciński, Filip Rzymowski oraz Diana Zyśko. Wszyscy zawodnicy wypadli bardzo dobrze biorąc pod uwagę to, że jesteśmy dopiero na początku cyklu przygotowań do sezonu. Po udanych walkach często zakończonych przez waza- ari oraz ippon czwórka naszych reprezentantów miała okazję walczyć w finałach. Najbliżej pierwszego miejsca był junior Kamil Kiciński, który po wyrównanej walce i dogrywce przez wskazanie sędziów przegrał zdobywając miejsce drugie. W tej samej kategorii wagowej bardzo ładnie zaprezentował się również jego młodszy kolega Filip Rzymowski, który pierwszy raz startował w formule semi – knockdown. Po dogrywce w walce eliminacyjnej musiał jednak uznać wyższość starszego i silniejszego przeciwnika. Pozostali finaliści: Wiktoria, Wojtek i Emila, również po dobrych i zaciętych walkach stanęli na drugich miejscach podium.

Wyniki naszych zawodników:

Młodziczki -45kg.

1. Nadia Gruszka (Katowice Goliat)

2. Emilia Bury (Lubliniec)

3. Oliwia Rozwadowska (Katowice Goliat)

Młodzicy -45kg.

1. Krystian Zwoliński (Kraków KAS)

2. Wojciech Jasiewicz (Lubliniec)

3. Bartłomiej Nowak (Racławice)

Juniorki młodsze -40kg.

1. Oliwia Greczner (Oświęcim)

2. Wiktoria Kubacka (Lubliniec)

3. Karolina Samolej (Kraków Oyama)

Juniorki -60kg (GALA)

1. Wiktoria Filus (Andrychów)

2. Diana Zyśko (Lubliniec)

Juniorzy -60kg.

1. Kajetan Oprządek (Wieliczka)

2. Kamil Kiciński (Lubliniec)

3. Mateusz Kiejko-Kutrzeba (Kraków Koyama)

Galeria zdjęć z zawodów

Udostępnij

Galeria