Historia klubu

Lubliniecki Klub Oyama Karate został założony przez obecnego lidera Shihan Bogusława Plewkę 5 dan we wrześniu 1999 roku i do dnia dzisiejszego prowadzi nieprzerwanie swoją działalność szkoleniowo – sportowo - wychowawczą. Obecnie w Lublińcu Karate systematycznie trenuje od 100 - 150 osób (w zależności od sezonu). Zajęcia odbywają się w pięciu grupach: 4 oyama karate i 1 kickboxing. Treningi prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, posiadaczy stopni mistrzowskich, zdobywców medali na Mistrzostwach Europy, Polski i Pucharach Polski.

oklubie1

Głównym instruktorem i szefem Klubu jest shihan Bogusław Plewka, który karate uprawia od ponad 35 lat. Jest posiadaczem stopni mistrzowskich: I Dan Kyokushin Karate i V Dan Oyama Karate. Wychował wielu znakomitych zawodników i instruktorów, medalistów Mistrzostw Polski i Pucharów Polski.

Lubliniecki Klub Oyama Karate  jest członkiem i posiada licencję między innymi: Polskiego Związku Kickboxingu oraz OYAMA Polskiej Federacji Karate. Na co dzień współpracuje także z innymi organizacjami, klubami i związkami sportów walki…

W Lublinieckim Klubie Oyama Karate trenują zarówno osoby początkujące jak i osoby ze stażem treningowym sięgającym kilku lub kilkunastu lat oraz zawodnicy biorący udział w zawodach sportowych. Zaczynają już najmłodsze roczniki – dzieci 5 - 6 letnie, które ćwiczą na najmłodszej grupie wspierane przez swoich rodziców. Sporą grupę stanowi młodzież…w tym dziewczęta ;-). Zajęcia odbywają się w Szkole podstawowej nr 2 w Lublińcu. Szkolenie prowadzone jest w dyscyplinach Karate Oyama i Kickboxing.

okublie2

Lubliniecki Klub Oyama Karate od 2000 r. realizuje zadania we współpracy z Urzędem Miejskim w Lublińcu. Dzięki wsparciu finansowemu zadań udało się nam uczestniczyć we wielu imprezach sportowych i promować miasto Lubliniec w Polsce, organizować wspaniałe zawody w Mieście oraz prowadzić zajęcia i organizować obozy.

W 2020 roku Nasz Klub obchodził 20 lecie. Przez ten czas w organizowanych przez nas zajęciach brały udział setki jeżeli nie tysiące dzieci, młodzieży i dorosłych aktywnie spędzając wolny czas, poprawiając swoje samopoczucie, sprawność fizyczną i zdrowie. W 2006, 2009 oraz 2013 roku zorganizowaliśmy ogólnopolskie zawody, które spotkały się z bardzo pozytywnym oddźwiękiem zarówno ze strony zawodników w nich uczestniczących jak i zebranej publiczności. Systematycznie również organizujemy od 2000 r. obozy sportowo - rekreacyjne, w których corocznie bierze udział duża liczba dzieci i młodzieży czynnie wypoczywając. Nasi zawodnicy biorą udział z dużym sukcesem w zawodach regionalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych. W swoim dorobku mamy: 22 medale Mistrzostw Europy, Pucharu Świata i Pucharu Europy, 132 medale Mistrzostw Polski oraz 58 medali Pucharu Polski. Poza tym nasi zawodnicy zdobywali liczne medale w Mistrzostwach Polski Południowej oraz w różnorodnych turniejach regionalnych.

oklubie3