Strona wykorzystuje pliki cookies. Czy wyrażasz zgodę na używanie cookies? Zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

5 grudnia 2015 r. na Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu odbyła się Mikołajkowa Olimpiada Oyama Karate.

W Olimpiadzie wystartowało prawie 60 zawodników spośród najmłodszych uczestników naszego klubu. Uczestnicy zostali podzieleni wg wieku i doświadczenia na różne kategorie.

Przed zawodnikami stały różne wyzwania. Do pokonania był m. in. tor przeszkód, w którym należało w jak najkrótszym czasie pokonać odcinek slalomu, wykonać kilka skoków przez ławeczkę, przejść przez szarfę, wykonać przewrót w przód itp. Po teście ogólnosprawnościowym każdy z zawodników musiał zaprezentować znajomość i poprawność wykonywania technik podstawowych (kihon), takich jak: hiza geri, mae kage, seiken chudan tsuki itp.

Starsi uczestnicy dodatkowo musieli zaprezentować jedno dowolnie wybrane przez siebie kata, a następnie przez 30 sekund walczyć na tarczy.

Sędziami zawodów byli: sensei Bogusław Plewka (4 dan), sensei Anna Kołodziej-Plewka (3 dan), sensei Mariusz Sukmanowski (2 dan) oraz sensei Michał Ptok (1 dan).

Po zakończeniu wszystkich konkurencji przed zebraną publicznością zaprezentowali się starsi koledzy, którzy w najbliższym czasie będą przystępować do egzaminu na pierwszy stopień mistrzowski (1 dan). W ramach pokazu prezentowano kata z wykorzystaniem tonf oraz bo. Na zakończenie wykonano test tameshiwari, czyli łamania desek.

Ukoronowaniem Olimpiady było wręczenie każdemu uczestnikowi pamiątkowego dyplomu i medalu, a dodatkowo każdy otrzymał słodki upominek od Świętego Mikołaja. Atrakcją spotkania był dmuchany zamek, na którym dzieciaki mogły spożytkować resztki niewykorzystanej energii.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i rodzicom za wspaniałą atmosferę.

OSU!!!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Olimpiady.

Udostępnij

Galeria