Strona wykorzystuje pliki cookies. Czy wyrażasz zgodę na używanie cookies? Zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W Piotrkowie Trybunalskim, w Hali Sportowej RELAX, Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się XVI Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Oyama Karate OYAMA TOP, zorganizowany przez Piotrkowski Klub Oyama Karate WASHI na czele z Sensei Dariuszem Szulcem 3 dan. W dwudniowych mistrzostwach wystartowało 330 zawodników z 37 klubów, w tym z Kyokushin Karate Tezuka Group i Kyokushin Karate Matsushima. Sędzią Głównym Pucharu Polski był Shihan Paweł Pajdak 5 dan (Sosnowiec).  Jednym z sędziów maty Sensei Bogusław Plewka 4 dan (Lubliniec).

W sobotę, w godzinach przedpołudniowych, rozegrano zawody w konkurencji Lekki Kontakt na trzech polach walki. Juniorzy Młodsi (12-14 lat) po raz pierwszy od Pucharu Europy OYAMA IKF Wieliczka 2015 walczyli z użyciem low-kick.

Lubliniecki Klub Oyama Karate w konkurencji Lekki Kontakt reprezentowali: w kategorii młodzików Wiktoria Kubacka i Semir Hattab oraz w kategorii juniorów młodszych: Filip Rzymowski, Kamil Kiciński i Dominik Monkos. Po dwóch wygranych przed czasem pojedynkach, w półfinale Kamil Kiciński musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego zawodnika i ostateczne ,debiutując w zawodach tak wysokiej rangi, zajął III miejsce. Świetnie walczyła również Wiktoria Kubacka,   która po wygranej przed czasem walce w półfinale, w finale nieznacznie uległa rywalce z Katowic. Filip Rzymowski pierwszy raz startował w wyższej kategorii wiekowej juniorów młodszych i po wygranej przed czasem pierwszej walce w ćwierćfinale po wyrównanym pojedynku uległ zawodnikowi z Krakowa. Semir Hattab oraz Dominik Monkos po zaciętych pojedynkach odpadli w fazie eliminacyjnej.

W godzinach popołudniowych odbyła się rywalizacja  w prestiżowej konkurencji Knockdown. Lubliniecki Klub Oyama Karate w tej konkurencji reprezentował w kategorii do 80 kg. Patryk Antos, który po bardzo zaciętej i wyrównanej walce w ćwierćfinałach przegrał z późniejszym zdobywcą Pucharu Polski oraz zdobywcą Pucharu dla Najlepszego seniora zawodnikiem gospodarzy Michałem Orzechowskim. Wszyscy zawodnicy i kibice z Lublińca dopingowali w tej konkurencji nie tylko Patrykowi. W kategorii + 60 seniorek I miejsce i Puchar dla Najlepszej seniorki w pięknym stylu zajęła wychowanka Klubu Justyna Cyrulik na co dzień studiująca i ćwicząca w Krakowie.  

W drugim dniu zawodów odbyły się pojedynki w konkurencji juniorów i juniorów starszych. Klub reprezentowała dwójka zawodników: Roksana Kauder oraz Wiktor Beneś. Roksana startując w kategorii + 60 kg przegrała w ćwierćfinale po dogrywce z dużo cięższą zawodniczką z Łodzi. Wiktor po raz pierwszy wystartował w kategorii juniorów starszych 16 – 18 lat i pomimo ogromnego ducha walki oraz umiejętności technicznych musiał uznać wyższość silniejszych i starszych kolegów z kategorii – 80 kg.

Wyniki naszych zawodników:

II miejsce – Kamil Kiciński – junior młodszy

III miejsce – Wiktoria Kubacka – młodzik

Wszystkim zawodnikom gratulujemy dobrego startu a rodzicom i kibicom licznie przybyłym na zawody dziękujemy za gorący doping. Osu!

Udostępnij

Galeria