W dniach 23 i 24 listopada 2013 r. w Hali Sportowej nr 3 w Lublińcu odbył się XIV Puchar Polski Oyama Karate, którego organizatorem był Lubliniecki Klub Oyama Karate. W mistrzostwach wzięło udział prawie 300 zawodników z ponad 30 klubów z całej Polski.
Zawody odbyły się w konkurencjach:
- lekki kontakt,
- semi knockdown,
- knockdown,
- tameshiwari.
W pierwszym dniu rozgrano zawody młodzików (10-12 lat) i juniorów młodszych (12-14 lat) w kategorii lekki kontakt.
Po zakończeniu zawodów w tej kategorii rozpoczęto oficjalne otwarcie zawodów, po których rozegrano walki w kategorii knockdown. Na zakończenie rozegrano konkurencję tameshiwari, w której główną nagrodą była wycieczka do Paryża.
Niedziela stała pod znakiem zawodów w kategorii semi knockdown. W pierwszej kolejności walczyli juniorzy oraz juniorzy starsi. Następnie rozegrano walki seniorów (do 4 kyu).
Lublinieckim zawodnikom udało się zdobyć w sumie 5 medali, w tym 2 złote (Anna Kołodziej Plewka w kat. +60 kg knockdown, Wiktoria Michalska w kat. -55 kg junior semi knockdown), 2 srebrne (Sebastian Zawada w kat. -80 kg senior starszy knockdown, Artur Pietryga w kat -80 kg senior (do 4 kyu) semi knockdown) oraz 1 brązowy (Jakub Kałmuk w kat. -45 kg junior młodszy lekki kontakt).
Dla naszej Sensei Ani Kołodziej-Plewki udział w zawodach był pięknym zwieńczeniem jej kariery sportowej.
Zapraszamy do zapoznania się z pełną relacja z zawodów do na stronie Polskiej Federacji Oyama Karate.
Linki do galerii zdjęć:
Zdjęcia autorstwa Radosława Dyduch:
http://oyama-foto.pl/#/content/OYAMA%20KARATE/2013/Lubliniec%202013/KNOCKDOWN/
http://oyama-foto.pl/#/content/OYAMA%20KARATE/2013/Lubliniec%202013/LIGHT%20CONTACT/
http://oyama-foto.pl/#/content/OYAMA%20KARATE/2013/Lubliniec%202013/SEMI%20KNOCKDOWN/
Zdjęcia autorstwa Mirosława Sznaucner:
https://plus.google.com/u/0/photos/116304111423199571436/albums/5950457989530115537?sort=1
Poniżej kompletne wyniki:
WYNIKI:
LEKKI KONTAKT, MŁODZIK (10-12 LAT)
kategoria -30kg dziewcząt Gala
1 Maja Aszkiełowicz (Radom)
2 Martyna Trojanowska (Radom)
3 Oliwia Miazek (Lublin)
kategoria -35kg dziewcząt Gala
1 Amelia Tomaszewska (Lublin)
2 Natalia Trancygier (Lublin)
kategoria -40kg dziewcząt Gala
1 Kinga Kowal (Olkusz)
2 Dominika Chylińska (Oświęcim)
3 Zofia Młodecka (Kraków-KAS)
kategoria -45kg dziewcząt Gala
1 Izabela Bończyk (Katowice WR1)
2 Maja Woźniak (Rzeszów)
kategoria +45kg dziewcząt Gala
1 Wiktoria Kukieła (Wieliczka)
2 Weronika Stąpała (Kraków-KAS)
3 Katarzyna Kotapka (Oswięcim)
kategoria -30kg chłopców
1 Gniewomir Herbst (Kraków KOYAMA)
2 Kacper Hebda (Wieliczka)
3 Marcin Woliński (Lublin)
kategoria -35kg chłopców
1 Miłosz Milej (Olkusz)
2 Dawid Woźniak (Kraków-KAS)
3 Wojciech Szkopiec (Białystok)
3 Krzysztof Stępień (Radom)
kategoria -40kg chłopców
1 Kacper Przesmycki (Kraków-KAS)
2 Paweł Ryszkowski (Łódź)
3 Jakub Stępień (Kraków KOYAMA)
3 Mariusz Serwicki (Katowice WR 1)
kategoria -45kg chłopców
1 Jakub Słowiński (Lublin)
2 Tomasz Jasiński (Katowice GOLIAT)
3 Adam Dzięgiel (Oświęcim)
kategoria +45kg chłopców
1 Jakub Sikora (Kraków-KAS)
2 Stanisław Barycki (Kraków KOYAMA)
3 Jan Pypłacz (Katowice WR1)
LEKKI KONTAKT- JUNIOR MŁODSZY (12-14 LAT)
kategoria -40kg dziewcząt
1 Wiktoria Fliśnik (Kraków KOYAMA)
2 Małgorzata Lewoniuk (Sosnowiec)
3 Natalia Sędkowska (Katowice GOLIAT)
kategoria -45kg dziewcząt Gala
1 Natalia Modzelewska (Kraków KOYAMA)
2 Julia Bartoszczyk (Łask)
kategoria -50kg dziewcząt
1 Maja Wójcik (Kraków KOYAMA)
2 Anna Gorol (Katowice GOLIAT)
3 Angelika Szczepańska (Łask)
kategoria +50kg dziewcząt Gala
1 Nina Kowalczuk (Wieliczka)
2 Alicja Milej (Olkusz)
3 Julia Sobuś (Wrocław)
kategoria -40kg chłopców
1 Patryk Hebda (Wieliczka)
2 Adam Grabowski (Białystok)
3 Marcin Musiał (Rzeszów)
kategoria -45kg chłopców
1 Maciej Grabski (Tarnobrzeg)
2 Jakub Twardowski (Kraków KOYAMA)
3 Tomasz Krasoń (Katowice GOLIAT)
3 Jakub Kałmuk (Lubliniec)
kategoria -50kg chłopców
1 Maciej Skiba (Kraków KOYAMA)
2 Bartosz Wojdyła (Kraków KOYAMA)
3 Szczepan Szmidt (Lublin)
3 Oliver Rubik (Sosnowiec)
kategoria -55kg chłopców
1 Łukasz Jabłoński (Katowice GOLIAT))
2 Tomasz Kusak (Warszawa)
3 Jakub Furmanek (Jasło)
3 Hubert Ryz (Kraków KOYAMA)
kategoria +55kg chłopców
1 Marcin Kaczmarski (Wieliczka)
2 Mikołaj Spyt (Sosnowiec)
3 Marek Żelazny Katowice WR1)
3 Michał Lisak (Wieliczka)
JUNIOR (14-16 LAT)
kategoria -50kg dziewcząt
1 Klaudia Lidak (Radom)
2 Monika Kaczan (Białystok)
3 Oliwia Najjar (Jelenia Góra)
kategoria -55kg dziewcząt
1 Wiktoria Michalska (Lubliniec)
2 Karolina Szewczyk (Sosnowiec)
3 Marlena Gałuszka (Łódź)
kategoria +55kg dziewcząt
1 Julia Gibek (Kraków OYAMA)
2 Magdalena Gryc (Katowice GOLIAT)
3 Zuzanna Krajewska (Łódź)
kategoria -55kg chłopców
1 Michał Kwiecień (Sosnowiec)
2 Marcel Podgruszecki (Jelenia Góra)
3 Piotr Mojżuk (Turek)
kategoria -60kg chłopców
1 Gabriel Cwil (Kozienice)
2 Dawid Gościniak (Wałbrzych)
3 Michał Matłowski (Białystok)
kategoria -65kg chłopców
1 Jakub Fułat (Jelenia Góra)
2 Robert Łaskawiec (Jelenia Góra)
3 Mateusz Wietrak (Szydłowiec)
kategoria -70kg chłopców
1 Michał Fiłończuk (Białystok)
2 Mateusz Zalewski (Andrychów)
3 Oskar Kuchejda (Milówka)
kategoria +70kg chłopców
1 Adam Serek (Jelenia Góra)
2 Krystian Krzywda (Strzegom)
3 Tomasz Cichy (Sosnowiec)
JUNIOR STARSZY (16-18 lat)
kategoria -55kg dziewcząt
1 Marta Hudzik (Sosnowiec)
2 Maja Duda (Kraków OYAMA)
3 Karolina Szwedzka (Łask)
kategoria -60kg dziewcząt
1 Aleksandra Broda (Kraków OYAMA)
2 Katarzyna Kasperek (Andrychów)
3 Patrycja Stanek (Katowice GOLIAT)
kategoria +60kg dziewcząt Gala
1 Jarosława Warzyniak (Łask)
2 Karolina Lipowska (Łask)
kategoria -60kg chłopców
1 Patryk Kosturek (Rzeszów)
2 Patryk Nicieja (Oświęcim)
3 Mateusz Szczerba (Łask)
kategoria -65kg chłopców
1 Grzegorz Klaja (Andrychów)
2 Adama Cieślakowski (Kozienice)
3 Filip Cebula (Wieliczka)
kategoria -70kg chłopców
1 Łukasz Wiśniewski (Jelenia Góra)
2 Marcin Wnuk (Wałbrzych)
3 Michał Tyka (Szydłowiec)
kategoria -75kg chłopców
1 Mateusz Dygas (Radom)
2 Dominik Moskin (Brzeszcze)
3 Rafał Kreft (Lublin)
kategoria -80kg chłopców
1 Jakub Olewiński (Darłowo)
2 Tomasz Grygiel (Sosnowiec)
3 Kamil Żukowski (Jelenia Góra)
kategoria +80kg chłopców
1 Aleksander Dytko (Jelenia Góra)
2 Krystian Rzeźnik (Szydłowiec)
3 Robert Balonek (Andrychów)
SEMI–KNOCKDOWN SENIORÓW (do 4 kyu)
kategoria -70kg mężczyzn
1 Szymon Frąc (Piotrków Trybunalski)
2 Artur Setlak (Jasło)
3 Marcin Dębowski (Radom)
kategoria -80kg mężczyzn
1 Kamil Mroziński (Wieliczka)
2 Artur Pietryga (Lubliniec)
3 Łukasz Kwapień (Kraków OYAMA)
kategoria +80kg mężczyzn
1 Paweł Gładysz (Jelenia Góra)
2 Przemysław Roczek (Rzeszów)
3 Rafała Dygasa (Radom)
KNOCKDOWN - SENIORZY
kategoria -60kg kobiet Gala
1 Katarzyna Nowak (Piotrków Trybunalski)
2 Ewa Wróbel (Białystok)
3 Anna Stocka (Białystok)
kategoria +60kg kobiet
1 Anna Kołodziej-Plewka (Lubliniec)
2 Angela Olczyk (Piotrków Trybunalski)
3 Justyna Cyrulik ((Kraków OYAMA/Lubliniec)
kategoria -70kg mężczyzn
1 Roman Misiaszek (Kraków OYAMA)
2 Jakub Kowalik (Piotrków Trybunalski)
3 Krzysztof Socha (Kraków OYAMA)
kategoria -80kg mężczyzn
1 Paweł Anlauf (Brzeszcze)
2 Radosław Bandziak (Lubsko)
3 Kamil Kowalik (Wieliczka)
kategoria +80kg mężczyzn
1 Stanisław Bodzak (Kraków OYAMA)
2 Adam Chlabicz (Białystok)
3 Mateusz Klocek (Kraków OYAMA)
KNOCKDOWN - SENIORZY STARSI (+35 lat)
kategoria -70kg mężczyzn Gala
1 Patryk Kubat (Wałbrzych)
2 Mariusz Olczykowski (Piotrków Trybunalski)
kategoria -80kg mężczyzn
1 Sławomir Łazarczyk (Katowice WR 1)
2 Sebastian Zawada (Lubliniec)
3 Mariusz Taha (Łódź)
KONKURS ŁAMANIA DESEK /Tameshiwari/
1 Mateusz Klocek (Kraków OYAMA)
NAGRODY SPECJALNE
Najlepszy Zawodnik Knockdown - Roman Misiaszek (Kraków OYAMA)
Najlepsza zawodniczka Knockdown - Anna Kołodziej–Plewka (Lubliniec)
Najlepsza Juniorka - Wiktoria Michalska (Lubliniec)
Najlepszy Junior - Michał Fiłończuk (Białystok)