Strona wykorzystuje pliki cookies. Czy wyrażasz zgodę na używanie cookies? Zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

oyama

W dniach 13-14 kwietnia 2019 r. w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji KOLNA w Krakowie odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencjach Kumite, w których wzięło udział 380 zawodników z 44 klubów z OYAMA PFK, Kyokushin TEZUKA Group, Kyokushin WKB Poland, ShinKyokushin oraz Kyokushin KWF. Organizatorem był Małopolski Klub Sportowy KOYAMA na czele z Sensei Mirosławem Osiką 4 dan.
W zawodach tych wzięła udział 12 osobowa reprezentacja Lublinieckiego Klubu Oyama Karate: młodzicy – Jakub Szulc i Michał Zyśko, juniorzy młodsi – Emilia Bury, Wojciech Jasiewicz, Jeremi Radliński oraz Filip Halicki, juniorzy – Wiktoria Kubacka, Filip Rzymowski i Jakub Bal oraz juniorzy starsi – Kamil Kiciński i Ziemowit Zając. 
W pierwszym dniu Mistrzostw Polski rozegrano zawody w konkurencji LEKKI KONTAKT z udziałem 210 Młodzików (10-12 lat) i Juniorów Młodszych (12-14 lat). Pojedynki odbywały się równolegle na czterech polach walki w oparciu o nowy system organizacji walk. W drugim dniu MP rozegrano konkurencję SEMI-KNOCKDOWN z udziałem 90 Juniorów (14-16 lat) i Juniorów Starszych (16-18 lat) na trzech polach walki. Walki we wszystkich konkurencja stały na bardzo wysokim, wyrównanym poziomie i bardzo często o wyniku decydowały dopiero dogrywki i waga. 
Tradycyjnie zawodnikami opiekowały się: Sensei Jolanta Karaszewska oraz Sensei Anna Kołodziej - Plewka a funkcje sędziów pełnili Shihan Bogusław Plewka i Sensei Sebastian Zawada.
Wyniki naszych zawodników:
2 miejsce Emilia Bury 
2 miejsce Filip Rzymowski 
2 miejsce Jakub Ball 
2 miejsce Ziemowit Zając 
4 miejsce Wiktoria Kubacka
4 miejsce Wojciech Jasiewicz
5-8 miejsca Kamil Kiciński, Filip Halicki, Diana Zyśko, Jeremi Radliński
Pozostali zawodnicy odpadli na poziomie walk eliminacyjnych plasując się powyżej 16 miejsca.

Galeria zdjęć

Udostępnij

Galeria