Strona wykorzystuje pliki cookies. Czy wyrażasz zgodę na używanie cookies? Zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

oyama

Bardzo dobry występ naszych zawodników w PE i PP OYAMA IKF/PFK 24 - 25 listopada 2018 roku, w Hali MOSiR w Radomiu odbył się Otwarty Puchar Europy OYAMA IKF w konkurencjach Semi-knockdown oraz Otwarty Puchar Polski OYAMA PFK w konkurencji Lekki Kontakt.

W PE udział wzięli przedstawiciele 13 krajów w tym z: Kanady, USA, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Niemiec, Estonii, Łotwy, Bułgarii, Węgier, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Polski, reprezentujący style karate: Oyama, Kanreikai oraz Kyokushin z 7 różnych organizacji (w tym m.in.: Kyokushin-Tezuka Group, Kyokushin Matsushima i Shinkyokushin).

W pierwszym dniu do południa rozegrane zostały zawody w kata. Po południu na trzech matach odbyły się pojedynki seniorów w konkurencji Knockdown. W drugim dniu rozgrywały się pojedynki młodzików oraz juniorów młodszych, po południu walczyli juniorzy i juniorzy starsi.

Lubliniecki Klub Oyama Karate reprezentowała 4 osobowa drużyna w składzie: Emilia Bury, Wiktoria Kubacka, Wojciech Jasiewicz oraz Kamil Kiciński. W kategoriach młodzików i juniorów młodszych oraz juniorów i juniorów starszych walki odbywały się na czterech matach. Poziom techniki jaki prezentowali zawodnicy był bardzo wysoki a pojedynki bardzo wyrównane i zacięte, więc często kończyły się dopiero po dogrywkach.

W Lekkim Kontakcie Wojciech Jasiewicz po dobrej walce odpadł w eliminacjach. Emilia Bury, po 2 wygranych pojedynkach, w trzeciej walce musiała uznać przewagę starszej koleżanki z Oświęcimia zdobywając ostatecznie srebrny medal.

W konkurencji semi – knockdown Kamil Kiciński w pierwszej walce z zawodnikiem z Kyokushin Matsushima dopiero w dogrywce zyskał przewagę i wygrał jednogłośną decyzją sędziów. W kolejnym pojedynku spotkał się z zawodnikiem z Sosnowca i również dopiero po dogrywce awansował do finału, gdzie niestety pomimo bardzo walecznej postawy zajął II miejsce. Wiktoria Kubacka po stoczeniu 2 bardzo dobrych walk, obydwie również z dogrywkami, zajęła 4 miejsce w swojej kategorii wagowej.

Opiekunami i sekundantami naszych zawodników byli: Sensei Jolanta Karaszewska, Sensei Sebastian Zawada oraz Sensei Anna Kołodziej – Plewka. Shihan Bogusław Plewka pełnił role sędziego maty.

 

Wyniki naszych zawodników:

 

Juniorzy Starsi kat. do 65 kg.

1. Stępień Krzysztof, Radom

2. Kiciński Kamil, Lubliniec

3. Nowak Sebastian, Wieliczka

 

Juniorki Młodsze (12-14 lat) do 50 kg.

1. Greczner Oliwia, Oświęcim

2. Bury Emilia, Lubliniec

3. Paczyńska Natalia, Tarnobrzeg

 

Gratulujemy !!!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Udostępnij

Galeria