oyama

W dniu 27 października 2018 roku, w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” w Wieliczce odbył się Otwarty Puchar Makroregionu Południowego OYAMA PFK w Kumite i Kata. Przeszło 400 Zawodników z 21 klubów walczyło w konkurencjach: Kata, Lekki Kontakt i Semi - knockdown.

Lubliniecki Klub Oyama Karate reprezentowała drużyna w składzie: młodzicy: Filip Halicki i Michał Zyśko, juniorzy młodsi: Emilia Bury, Wojciech Jasiewicz, Jeremi Radliński, juniorzy: Wiktoria Kubacka, Jakub Cuch oraz junior starszy Kamil Kiciński.

W czasie zawodów została rozegrana konkurencja kata w której wystartowało trzech z naszych zawodników. W bardzo silnie obsadzonej kategorii juniorek młodszych Emilia Bury zajęła 3 miejsce.

W konkurencjach lekki kontakt i semi knockdown wszyscy nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze biorąc pod uwagę to, że jesteśmy dopiero na początku cyklu przygotowań do sezonu. Po udanych walkach kilku naszych reprezentantów miało okazję walczyć w półfinałach i finałach. Najmłodsi zawodnicy debiutujący na macie Michał i Filip po zaciętych walkach odpadli w eliminacjach. Pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej po dwóch bardzo dobrych walkach zajęła Emilia Bury. W tej samej kategorii wiekowej dobrze zaprezentował się zaprezentował się Jeremi Radliński zajmując III miejsce. Wojtek Jasiewicz walcząc w cięższej kategorii wagowej po trudnym pojedynku musiał uznać wyższość rywala, który został później zwycięzcą całej kategorii. Jakub Cuch pierwszy raz walczył w formule semi – knockdown i w walce o wejście do finału doznał kontuzji kolana co wykluczyło go z dalszej rywalizacji. Wiktoria Kubacka i Kamil Kiciński zwycięzcy ostatnich Mistrzostw Polski po zmianie kategorii wiekowych pomimo bardzo dobrych walk odpadli w fazie eliminacyjnej i półfinałowej.