Strona wykorzystuje pliki cookies. Czy wyrażasz zgodę na używanie cookies? Zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

oyama

W rozegranych w dnich 27 i 28 maja 2017r. w Andrychowie XXII Mistrzostwach Polski juniorów i seniorów w Kumite OYAMA PFK udział wzięło około 400 zawodników z 36 ośrodków Oyama i Kyokushin.

W tym pięknie zorganizowanym przez sensei Jacka Kasperka 4 dan turnieju udział wzięła 11 osobowa ekipa Lublinieckiego Klubu Oyama Karate.

W pierwszym dniu zawodów w godzinach rannych w konkurencji lekki – kontakt wystąpili młodzicy i juniorzy młodsi. W licznie obsadzonej kategorii wagowej – 60 kg juniorów młodszych bardzo dobrze zaprezentował się Filip Rzymowski, który po trzech pojedynkach, dwóch wygranych przed czasem, zajął ostatecznie III miejsce. Był to dopiero pierwszy start Filipa po przejściu do cięższej kategorii wagowej, dlatego jest to niewątpliwie ogromny sukces naszego zawodnika.

Rewelacyjnie zaprezentowała się również Wiktoria Kubacka, która zajęła I miejsce w kategorii najlżejszej juniorek młodszych, pokonując w finale swoją przeciwniczkę zaledwie w 20 s,  oraz Semir Karaś, który w kategorii – 40 kg młodzików uległ dopiero w finale dużo cięższemu zawodnikowi z Krakowa. W tej samej kategorii wagowej wystąpiło jeszcze trzech naszych zawodników: Wojciech Jasiewicz, Oliwer Bazan oraz Igor Borowiec. Wszyscy trzej debiutowali w zawodach tak wysokiej rangi i pomimo małego jeszcze doświadczenia na macie zaprezentowali niezwykle wysokie umiejętności. Najwyżej z całej trójki doszedł Oliwer Bazan, który odpadł dopiero w ćwierćfinałach.

W godzinach popołudniowych odbyła się najbardziej prestiżowa konkurencja knockdown w której Lubliniecki Klub Oyama Karate reprezentowało dwóch zawodników: Marcin Siurmicki oraz Ireneusz Mochol. Obydwaj w swoich pierwszych walkach trafili na jednych z najcięższych zawodników w swoich kategoriach i po bardzo dobrych walkach, i dogrywkach przegrali przez wskazanie sędziów.

W drugim dniu zawodów na matach zaprezentowali się juniorzy i juniorzy starsi. W konkurencji semi – knockdown zaprezentowało się trzech naszych zawodników: Kamil Kiciński, Ziemowit Zając oraz Jakub Konik.

W kategorii – 60 kg juniorów Kamil Kiciński po bardzo ciężkich pojedynkach w eliminacjach awansował do półfinałów i ostatecznie po bardzo dobrych walkach zajął III miejsce. Ziemowit Zając w kategorii – 80 kg przez czasem wygrał pojedynek o wejście do finału, gdzie nieznacznie uległ zawodnikowi z Radomia zajmując II miejsce. Trzeci z juniorów, debiutujący w Mistrzostwach Polski Kuba, po bardzo dobrej walce w eliminacjach odpadł dopiero po dogrywce z zawodów.

Opiekunami naszych zawodników podczas wyjazdu oraz w czasie zawodów byli: Sensei Jolanta Karaszewska, Sensei Sebastian Zawada, Sempai Roksana Kauder oraz Sensei Anna Kołodziej – Plewka. Shihan Bogusław Plewka pełnił rolę sędziego maty.

WSZYSTKIM ZAWODNIKOM GRATULUJEMY UDANEGO WYSTĘPU ORAZ ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW! DZIĘKUJEMY TRENEROM, OPIEKUNOM I RODZICOM ZA OWOCNĄ WSPÓŁPRACĘ, OSU!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Udostępnij

Galeria