Strona wykorzystuje pliki cookies. Czy wyrażasz zgodę na używanie cookies? Zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

oyama

W dniu 03.06.2017 r. na sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 w Lublińcu odbył się Puchar Miasta Lublińca Oyama Karate w Kata, gdzie nasi najmłodsi klubowicze mogli zaprezentować swoje umiejętności.

W zawodach wzięło udział 45 osób podzielonych na 10 kategorii - w zależności od wieku i doświadczenia zawodników.

Ponieważ w trakcie swej przygody z Oyama Karate nie wszyscy zawodnicy zdążyli poznać kata prezentowali w zamian techniki podstawowe oraz sprawdzana była ogólna sprawność.

Wśród technik podstawowych, które musi zaprezentować było m. in. seiken ago uchi, hiza geri, kin geri, mae kaege. W ramach ogólnej sprawności prezentowali umiejętność wykonania świecy, mostka oraz szpagatu.

Starsi zawodnicy musieli zaprezentować od kihon kata sono ichi (1) do kihon kata sono yon (4). Liczba prezentowanych kata zależała od kategorii, w której znajdował się zawodnik.

Zmagania oceniali sędziowe z Shihan Bogusław Plewka 5 Dan na czele.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowy puchar. Ponadto każdy uczestnik zawodów otrzymał dyplom oraz koszulkę.

Zapraszamy do galerii zdjęć z Pucharu.

Udostępnij

Galeria