oyama

W ubiegłą sobotę, 4 marca 2017r, zawodnicy Sekcji Kickboxingu Lublinieckiego Klubu Oyama Karate: Adam Stańczykiewicz i Mariusz Kruk uczestniczyli w Mistrzostwach Małopolski w formule Kick-Light Seniorów i Juniorów w miejscowości Buków, nieopodal Krakowa.
W mistrzostwach tych wystartowali zawodnicy z 21 klubów, z całego kraju. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając 2 brązowe medale.
W kategorii do 69 kg Adam Stańczykiewicz stoczył trzy dobre walki i ostatecznie uległ w półfinale późniejszemu zwycięzcy tej kategorii. W walce półfinałowej, pomimo odniesionej kontuzji, Adam zaprezentował wspaniałego ducha walki i kickboxing na wysokim poziomie, a przegrał na punkty nie jednogłośnie.
W kategorii do 84 kg Mariusz Kruk uległ w walce o wejście do finału starszemu i bardziej doświadczonemu zawodnikowi. Walka była dobra technicznie, szybka i stała na wysokim poziomie, a Mariusz pomimo porażki pokazał się z jak najlepszej strony.
Gratulujemy sukcesu i mamy nadzieję, że taki dobry początek sezonu zaowocuje kolejnymi medalami również w innych formułach Kickboxingu. Następne zawody już niedługo w Piotrkowie Trybunalskim – Mistrzostwa Polski Full-Contact.