Strona wykorzystuje pliki cookies. Czy wyrażasz zgodę na używanie cookies? Zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

oyama

W dniach 26-27 listopada 2016 roku, w Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua-Zdrój w Wałbrzychu, zostały rozegrane Otwarte Mistrzostwa Europy Kyokushinkai Tezuka Group w konkurencjach: Kata, Lekki Kontakt, Semi-knockdown i Knockdown. Organizatorem zawodów, w których wystartowało blisko 500 osób, był Komitet Organizacyjny Wałbrzyskiego Klubu Karate Kyokushinkai na czele z dyrektorem Lucjanem Górskim.
W ME wzięli udział zagraniczni goście z 13 krajów, reprezentujący style karate: KYOKUSHIN i OYAMA. Zawody zaszczycił swoją obecnością Prezes IKO Kyokushin Kaikan Tezuka Group – Kaicho Toru Tezuka 9 dan (Japonia). W zawodach wziął także udział Prezes OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate - Hanshi Jan Dyduch 8 dan i Przewodniczący Europejskiej Organizacji Kyokushinkai Tezuka Group- Shihan Eugeniusz Stanisławek 6 dan. Sędzią Koordynatorem z ramienia OYAMA IKF był Shihan Paweł Pajdak 6 dan (Sosnowiec). Zawodom towarzyszyli liczni dziennikarze regionalnej telewizji i prasy.
Lubliniecki Klub Oyama Karate reprezentowali w tych zawodach: Patryk Antos (senior), Roksana Kauder (młodzieżowiec), Alan Ledwoń i Wiktor Beneś (juniorzy starsi), Kamil Kiciński i Ziemowit Zając (juniorzy), Filip Rzymowski (junior młodszy), Semir Hattab, oraz Wiktoria Kubacka (młodzicy).
W sobotę rano przeprowadzono konkurencje w Kata, Kata z bronią oraz w Kata drużynowym.
Tego samego dnia po południu, rozegrano pojedynki w prestiżowej konkurencji Knockdown, w której wystartowali Młodzieżowcy i Seniorzy obojga płci, a także Seniorzy Starsi. Nasi zawodnicy Patryk Antos i Roksana Kauder pomimo bardzo dobrej postawy odpadli w walkach eliminacyjnych, obydwoje trafili w 1/8 rozgrywek na późniejszych finalistów kategorii. Na matach w tej konkurencji Dominowali bojowi Gruzini, Polacy oraz twardzi Rosjanie.
W niedzielę, na trzech matach, zostały rozegrane Mistrzostwa Europy Juniorów w konkurencjach Lekki Kontakt i Semi-knockdown. W kategorii semi – knockdown tym razem czwórka naszych zawodników po dobrych walkach odpadła w eliminacjach lub finałach. Dla większości z nich ten start był debiutem w wyższej kategorii wiekowej, co wiąże się z udziałem starszych i bardziej doświadczonych zawodników oraz z walką bez ochraniacza na korpus. Najlepiej spisali się zawodnicy startujący w konkurencji lekki – kontakt. Semir Hattab po wszystkich wygranych pojedynkach zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Europy w kategorii młodzik – 35 kg a Filip Rzymowski medal brązowy w kategorii junior młodszy – 55 kg, przegrywając jedynie z bojowym Rosjaninem, po dogrywce, w walce półfinałowej.

Wyniki naszych zawodników:

Chłopcy do 35 kg (10-12 lat)
1. HATTAB SEMIR - LUBLINIEC
2. ALIEV JEIKHUN - GRUZJA
3. VULLO ADRIANO - BELGIA
4. SPIEWAK BARTOSZ - LUBLIN
Chłopcy do 50 kg (12 – 14 lat)
1. BANAŚ KACPER - WIELICZKA
2. SARGOSYAN ARTUR - ROSJA
3. RZYMOWSKI FILIP - LUBLINIEC
4. SZARECKI MACIEJ - LUBLIN

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na naszej stronie oraz na stronie Dziennika Wałbrzyskiego.

Udostępnij

Galeria